Sportworking #3 – Katowice
Fot. Łukasz Sobala / Press Focus

Sportworking #3 – Katowice

  • Post author:

Mecze reprezentacji Polski na Stadionie Śląskim w Chorzowie okazały się wspaniałą okazją do kolejnego spotkania z uczestnikami Sportworkingu. Krzysztof Jurak i Robert Błaszczak swoimi wystąpieniami zainicjowali ożywioną dyskusję. Dzięki temu w KluboGalerii SARP byliśmy świadkami najdłuższego w historii cyklu networkingu.

O drodze jaką pokonał siatkarski klub z Zawiercia od momentu reaktywacji, aż po awans do najwyższej klasy rozgrywek opowiedział Krzysztof Jurak. Jak ją pokonać w zaledwie sześć lat? Uczestnicy Sportworkingu poznali receptę. W Katowicach poruszyliśmy też niezwykle ważny temat technologii w sporcie. Robert Błaszczak z londyńskiego Genius Sports opowiedział o współpracy z federacjami ligowymi, ustawianych meczach piłkarskich i sile…statystyki.

Krzysztof Jurak
Absolwent AWF Katowice. Zanim zaczął pracę w marketingu sportowym, jako student organizował konferencje naukowe o tej tematyce. Obecnie jest team managerem klubu siatkarskiego Aluron Virtu Warta Zawiercie.

Robert Błaszczak
Łodzianin od 12 lat mieszkający w Londynie. Przygodę ze sportem rozpoczynał jako dziennikarz. Obecnie pracuje dla londyńskiego Genius Sport, które dostarcza statystyki dla federacji, związków i klubów sportowych. Robert odpowiedzialny jest za region Europy Środkowo-Wschodniej.

Wideo:

Zdjęcia:

Karol Kuśka

Zawodowo od ponad 5 lat odpowiada za sponsoring w firmie STS. Interesuje się biznesem, zarządzaniem i marketingiem w sporcie. Twórca cyklu branżowych spotkań pod szyldem Sportworking. Prywatnie wielki fan speedway'a.